SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e hënë parashikohet me vranësira, kryesisht shtresore të mesme dhe të larta si dhe intervale  kthjellimi.

Në ekstremin verior, parashikohen pika shiu në mesditë.

Gjatë ditës së sotme parashikohet mjegullinë e izoluar, për shkak të grimcave të pluhurit dhe rërës në ajër si dhe zagushi për shkak të këtij fenomeni.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s. Valëzimi i forcës do të jetë 1-2 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:   

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër18/28Diell re
Kukës15/30Diell re
Lezhë18/29Diell re
Dibër16/29Diell re
Durrës19/29Diell re
Tiranë20/34Diell re
Elbasan19/33Diell re
Berat17/34Diell re
Vlorë17/32Diell re
Korcë16/29Diell re
Gjirokastër13/32Diell re
Sarandë19/31Diell re
error:
%d bloggers like this: