SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hëne vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet me alternime vranesirash hera – herës deri në të dendura në pjesën e parë të ditës dhe më pas kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 8 m/s,pergjate vijes bregdetare deri ne 12m/sek.Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër6/15Re diell
Kukës6/17Re diell
Lezhë4/16Re diell
Dibër2/18Re diell
Durrës6/18Re diell
Tiranë6/19Re diell
Elbasan3/18Re diell
Berat1/20Re diell
Vlorë5/18Re diell
Korcë           2/16Re diell
Gjirokastër-0/18Re diell
Sarandë8/17Re diell
error:
%d bloggers like this: