SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e hënë, 21 nëntor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hënë vendi ynë do të ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Moti parashikohet me vranësira  mesatare dhe të dendura. Reshje shiu të herëpashershme dhe lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave. Në zonat malore në veri e lindje borë mbi 1400m.

Mjegull / mjegullinë nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim jugperendim – veriperëndim me shpejtësi mesatare 3-7m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era, hera-herës  kryesisht deri ne mesdite  fiton shpejtësi deri në 8-12m/s. Valëzimi në dete i forcës nga 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër11/14Re shi
Kukës4/10Re shi/bore
Lezhë11/14Re shi
Dibër7/9Re shi/bore
Durrës12/13Re shi
Tiranë12/14Re shi
Elbasan11/14Re shi
Berat12/17Re shi
Vlorë11/14Re shi
Korcë7/12Re shi
Gjirokastër8/16Re shi
Sarandë12/16Re shi
error:
%d bloggers like this: