SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme do të qarkullojnë masa ajri të qëndrueshme por më të freskëta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kryesisht në zonat malore si dhe mjegull e mjegullinë në lugina.

Era do të fryjë juglindje-veriperëndim 1-6m/sek përkohësisht në bregdet 8-12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/21Diell  re
Kukës8/18Diell  re
Lezhë11/22Diell  re
Dibër7/17Diell  re
Durrës10/25Diell  re
Tiranë11/24Diell  re
Elbasan10/23Diell  re
Berat9/24Diell  re
Vlorë9/22Diell  re
Korçë7/17Diell  re
Gjirokastër7/22Diell  re
Sarandë10/22Diell  re
error:
%d bloggers like this: