SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intesitet të ulët deri në orët e mesditës në pjesën më të madhe të vendit. Pas mesdite reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri mesatar, në veri dhe në qendër reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri të lartë. Lokalsht reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike. Në veri dhe verilindje në lartësin mbi 700 metra në orët e mbrëmjes reshjet e shiut do të konvertohen në reshje bore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim 1 deri 8 m/s. Përgjatë bregdetit era do të fryjë e vrullshme hera herës 20 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/20 re shi
Kukës 9/15 re shi
Lezhë 11/19 re shi
Dibër 6/14 re shi
Durrës 13/21 re shi
Tiranë 13/20 re shi
Elbasan 11/20 re shi
Berat 9/20 re shi
Vlorë 10/22 re shi
Korçë 7/14 re shi
Gjirokastër 8/19 re shi
Sarandë 13/20 re shi

/e.m/

error: