SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e martë, 14 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e martë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë veriperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellet me  vranësira mesatare dhe të dendura në pjesën jugore të vendit në orët e mëngjesit. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje –veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 7m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare jugore dhe zonat luginore era intensive me shpejtësi deri në  8-12 m/s. Valëzimi në dete i forcës 2- 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-3/42Re diell
Kukës3/11Re diell
Lezhë8/15Re diell
Dibër-2/10Re diell
Durrës5/15Re diell
Tiranë4/16Re diell
Elbasan2/15Re diell
Berat1/16Re diell
Vlorë8/16Re diell
Korçë          -1/8Re diell
Gjirokastër-1/14Re diell
Sarandë6/16Re diell
error:
%d bloggers like this: