SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Edhe për ditën e martë vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti do të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit, por gjatë orëve të mesditës deri ato të pasdites do të ketë edhe vranësira kalimtare. Vranësirat do të jenë më tepër të përqendruara në relievet malore por pa praninë e reshjeve të shiut.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut dhe relativisht intensive me shpejtësi mesatare 2-8m/s e hera-herës përgjatë vijës bregdetare deri në 15-20m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:   

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër11/27Diell pak re
Kukës9/26Diell pak re
Lezhë12/28Diell pak re
Dibër7/24Diell pak re
Durrës13/27Diell pak re
Tiranë14/27Diell pak re
Elbasan11/29Diell pak re
Berat11/29Diell pak re
Vlorë12/29Diell pak re
Korçë7/24Diell pak re
Gjirokastër11/29Diell pak re
Sarandë13/28Diell pak re
%d bloggers like this: