SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të qëndrueshme dhe të thata me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në relievet malore në lindje në orët e mesditës deri ato të pasdites.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-3m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 4-6m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/14Diell
Kukës-1/9Diell
Lezhë2/16Diell
Dibër-2/9Diell
Durrës3/16Diell
Tiranë4/16Diell
Elbasan2/17Diell
Berat2/17Diell
Vlorë4/17Diell
Korçë0/5Diell
Gjirokastër0/13Diell
Sarandë8/17Diell
error:
%d bloggers like this: