SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e martë, 21 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të qëndrueshme dhe të thata me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në relievet malore në lindje te vendit dhe në pjesen bregdetare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/12Diell
Kukës3/8Diell
Lezhë4/12Diell
Dibër2/9Diell
Durrës8/17Diell
Tiranë7/16Diell
Elbasan6/15Diell
Berat4/16Diell
Vlorë8/16Diell
Korçë0/11Diell
Gjirokastër2/13Diell
Sarandë11/16Diell
error:
%d bloggers like this: