SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e martë, 25 tetor 2022

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e nesërme të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të ngrohta.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare të cilat do të jenë prezentë kryesisht nga orët e mesditës deri ato të pasdites kryesisht në relievet malore ne veri dhe lindje të vendit. Vranësira të larta dhe transparente.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër13/24Re diell
Kukës10/24Re diell
Lezhë12/25Re diell
Dibër9/24Re diell
Durrës14/26Re diell
Tiranë15/27Diell
Elbasan13/26Diell
Berat12/27Diell
Vlorë13/26Diell
Korçë9/25Re diell
Gjirokastër8/26Diell
Sarandë15/24Re diell
error:
%d bloggers like this: