SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e martë, 6 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët në bregdetin jugor dhe pjesërisht në zonën qendrore. Në veri-veriperëndim dhe në bregdetin perëndimor, reshje shiu me intensitet mesatar në formë shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike gjatë pasdites. Mjegullë/mjegullinë lokale nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jug  me shpejtësi mesatare 1-7m/sek. Në bregdet e lugina era fiton shpejtësi deri në 10-12m/s, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër8/13Re shi
Kukës2/11Re
Lezhë10/15Re shi
Dibër1/10Re
Durrës11/19Re shi
Tiranë11/19Re shi
Elbasan11/18Re diell
Berat10/19Re diell
Vlorë11/19Re shi
Korçë3/11Re
Gjirokastër9/15Re shi
Sarandë11/17Re shi
error:
%d bloggers like this: