SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e martë, 7 shkurt 2023

 Shërbimi Metetorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë verilindore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në relievet malore në lindje. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veri me shpejtësi mesatare nga 1 – 8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare kryesisht në bregdetin veriperëndimor dhe zona luginore era intensive me shpejtësi deri në  12 – 14m/s. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-4/8Diell
Kukës-4/0Diell re
Lezhë0/7Diell
Dibër-8/-1Diell re
Durrës-3/10Diell
Tiranë0/7Diell
Elbasan-2/9Diell
Berat-2/9Diell
Vlorë-2/9Diell pak re
Korçë-9/-2Diell re
Gjirokastër-6/8Diell
Sarandë0/9Diell
error:
%d bloggers like this: