SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e martë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës dhe mjegullinës përgjatë luginave.

Era do të fryjë nga veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër9/20Diell  re
Kukës7/17Diell  re
Lezhë10/19Diell  re
Dibër6/13Diell  re
Durrës10/22Diell  re
Tiranë10/22Diell  re
Elbasan9/23Diell  re
Berat9/22Diell  re
Vlorë9/20Diell  re
Korçë5/15Diell  re
Gjirokastër5/21Diell  re
Sarandë10/21Diell  re
error:
%d bloggers like this: