SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e martë do të vijojnë të jenë në qarkullim masat ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim.

Reshjet e shiut do të përfshijnë kryesisht jugun, qendrën dhe të gjitha zonat malore në lindje. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu.

Era do të fryjë nga veriperëndimi  1-8 m/s e përkohësisht në bregdet 12 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:   

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër18/26re shi diell
Kukës14/27re shi diell
Lezhë18/26re shi diell
Dibër12/25re shi diell
Durrës16/26re shi diell
Tiranë18/28re shi diell
Elbasan14/29re shi diell
Berat17/29re shi diell
Vlorë18/28re shi diell
Korçë12/24re shi diell
Gjirokastër16/29re shi diell
Sarandë15/24re shi diell
%d bloggers like this: