SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e mërkurë, 15 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë veriperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët me  vranësira të pakta deri mesatare kalimtare në relievet malore në veri të vendit. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje –veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 10m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era intensive me shpejtësi deri në  8-12 m/s. Valëzimi në dete i forcës 2- 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër2/15Re diell
Kukës-2/13Re diell
Lezhë6/15Re diell
Dibër-3/11Re diell
Durrës5/16Re diell
Tiranë4/17Re diell
Elbasan5/17Re diell
Berat-1/18Re diell
Vlorë3/18Re diell
Korçë          -3/11Re diell
Gjirokastër-2/14Re diell
Sarandë5/18Re diell
error:
%d bloggers like this: