SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi do të ndikohet nga kushte moti relativisht të qëndrueshme.

Moti do të jetë i kthjellët, por gjatë orëve të mesditës deri ato të pasdites do të ketë edhe vranësira, të cilat do të jenë më të përqendruara në relievet malore me praninë e reshjeve të dobëta dhe lokale te shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:  

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër16/29Diell re
Kukës13/28Diell re shi
Lezhë18/30Diell re
Dibër10/27Diell re shi
Durrës18/30Diell re
Tiranë17/29Diell re
Elbasan17/31Diell re shi
Berat12/30Diell re
Vlorë15/29Diell re
Korçë10/26Diell re shi
Gjirokastër12/30Diell re
Sarandë16/29Diell re
%d bloggers like this: