SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash të pakta deri mesatare kalimtare. Në relievet kodrinore-malore në lindje dhe kryesisht verilindje të vendit vranësirat hera – herës do të jenë deri të dendura.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri dhe mesatar në formën e shtrëngatave apo stuhive afatshkurtra.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje e lehtë e mesatare. Përkohësisht në bregdet relativisht e fortë.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/21Diell re
Kukës8/16Diell re shi
Lezhë11/22Diell re
Dibër5/13Diell re shi
Durrës13/25Diell re
Tiranë12/24Diell re
Elbasan11/25Diell re shi
Berat8/25Diell re
Vlorë12/24Diell re
Korçë7/19Diell re shi
Gjirokastër6/24Diell re shi
Sarandë12/24Diell re
error:
%d bloggers like this: