SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot pritet të nis me kthjellime dhe vranësira kalimtare më tepër të theksuara përgjatë relieveve malore.

Prej orëve të pasdites, parashikohet reshje shjiu të dobta të cilat nisin nga zona e jugut dhe prej orëve të mbrëmjes shtrihen në të gjithë territorin. Lokalisht në orët e mbrëmjes reshjet do të jenë edhe në formën e shtrëngatave. Në orët e vona të mbrëmjes në relievet malore mbi 300 metra në verilindje dhe 500 metra në juglindje, parashikohen reshje dëbore të cilat në juglindje do të jenë të dendura.

Mjegull/mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Juglindje 5-12 m/sek, dhe përgjatë orëve të natës me intensitet me shpejtësi deri në 25-30 m/s duke u shoqëruar me valëzim të forcës 0-1 ballë dhe përgjatë orëve të mbrëmjes 6-7 ballë.//(Burimi: ATSH) //R-SR///

Temperaturat parashikohen:        

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër -2/10 Diell re/shi
Kukës -4/6 Diell re/bore
Lezhë -1/11 Diell re/shi
Dibër -6/5 Diell re/bore
Durrës 1/14 Diell re/shi
Tiranë -1/14 Diell re/shi
Elbasan -3/12 Diell re/shi
Berat -3/14 Diell re/shi
Vlorë 0/15 Diell re/shi
Korçë -6/6 Diell re/bore
Gjirokastër -5/13 Diell re/shi
Sarandë 0/16 Diell re/sh
error:
%d bloggers like this: