SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e mërkurë, 26 tetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e nesërme të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të ngrohta.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare të cilat do të jenë prezentë kryesisht në relievet malore në veri dhe lindje të vendit dhe në pjesën bregdetare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare, në bregdet dhe lugina, era me rrahje hera–herës deri ne 8-12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/23Diell pak re
Kukës9/22Diell pak re
Lezhë9/22Diell pak re
Dibër8/20Diell pak re
Durrës13/24Diell pak re
Tiranë12/24Diell
Elbasan11/26Diell pak re
Berat8/26Diell
Vlorë12/24Diell
Korçë8/20Diell pak re
Gjirokastër4/25Diell
Sarandë13/22Diell
error:
%d bloggers like this: