SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e mërkurë, 7 dhjetor 2022

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulet dhe mesatar në formë shtrëngatash në bregdetin jugor dhe në veri-veriperëdim te vendit.Mjegull / mjegullinë lokale nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jug  me shpejtësi mesatare 1-8m/sek. Në bregdetin jugor era fiton shpejtësi deri në 10-12m/s, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër5/14Diell re shi
Kukës6/11Diell re shi
Lezhë5/14Diell re shi
Dibër2/10Diell re shi
Durrës9/18Diell re shi
Tiranë9/19Diell re shi
Elbasan6/17Diell re shi
Berat4/17Re diell
Vlorë9/18Diell re shi
Korçë6/10Re diell
Gjirokastër5/12Diell re shi
Sarandë10/18Diell re shi
error:
%d bloggers like this: