SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët, i cili do të mbizotërojë në pjesën më të madhe të territorit. Vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1 deri 8 m/s. Përgjatë vijës bregdetare hera-herës deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/21 diell
Kukës 3/18 diell
Lezhë 10/22 diell
Dibër 2/15 diell
Durrës 8/21 diell
Tiranë 10/24 diell
Elbasan 8/23 diell
Berat 4/23 diell
Vlorë 9/22 diell
Korçë 1/14 diell
Gjirokastër 4/20 diell
Sarandë 8/21 diell
error: