SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e mërkurë, 8 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë verilindore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në relievet malorë veriorë. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – lindje  me shpejtësi mesatare nga 1 – 8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare kryesisht në bregdetin veriperëndimor – perëndimor dhe zona luginore era intensive me shpejtësi deri në  12 – 14m/s. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-3/9Diell pak re
Kukës-6/2Diell re
Lezhë-2/8Diell pak re
Dibër-11/3Diell re
Durrës-3/10Diell pak re
Tiranë-4/11Diell
Elbasan-4/9Diell pak re
Berat-7/11Diell
Vlorë-3/12Diell pak re
Korçë-11/-1Diell
Gjirokastër-9/9Diell
Sarandë-1/11Diell
error:
%d bloggers like this: