SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e mërkurë, 9 nëntor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e  kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore dhe zonave bregdetare. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës dhe mjegullinës përgjatë luginave.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/20Diell  re
Kukës5/19Diell  re
Lezhë10/20Diell  re
Dibër5/16Diell  re
Durrës12/24Diell  re
Tiranë14/23Diell  re
Elbasan12/23Diell  re
Berat10/23Diell  re
Vlorë15/23Diell  re
Korçë5/18Diell  re
Gjirokastër6/20Diell  re
Sarandë12/23Diell  re
error:
%d bloggers like this: