SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe alternime kthjellimesh kryesisht përgjatë ultësirës perëndimore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formë pikash prej orëve të mesditës deri ato të pasdites në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet kodrinore-malore të zonës së veriut dhe qendrës reshjet me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive si dhe breshër lokal. Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi e lehtë e gjatë momenteve me shtrëngata fiton shpejtësi mesatare, duke u pasuar nga valëzim në dete me forcën 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                         

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/21 Diell shi
Kukës 8/18 Diell shi
Lezhë 12/21 Diell shi
Dibër 6/15 Diell shi
Durrës 11/22 Diell shi
Tiranë 13/23 Diell shi
Elbasan 11/24 Diell shi
Berat 10/26 Diell shi
Vlorë 11/24 Diell shi
Korçë 6/16 Diell shi
Gjirokastër 6/24 Diell shi
Sarandë 11/23 Diell shi
error:
%d bloggers like this: