SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë veriore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit por gjatë pjesës së parë të ditës do të ketë edhe prezencë të vranësirave kalimtare mesatare dhe hera-herës deri të dendura. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – lindje  me shpejtësi mesatare nga 1 – 8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era intensive me shpejtësi deri në  12 – 16m/s. Valëzimi në dete i forcës 2 – 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër0/12Diell re
Kukës-4/9Diell re
Lezhë2/13Diell re
Dibër-6/8Diell re
Durrës3/14Diell re
Tiranë2/15Diell re
Elbasan0/14Diell re
Berat-4/15Diell re
Vlorë4/15Diell re
Korçë-5/7Diell re
Gjirokastër-5/13Diell re
Sarandë3/16Diell re
error: