SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e premte vendi do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri mesatare. Në relievet malore në verilindje të vendit reshje të izoluara shiu me intensitet të ulët. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës dhe mjegullinës përgjatë luginave.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare dhe hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 16m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër7/19diell re
Kukës5/15diell re
Lezhë5/18diell re
Dibër3/14diell re
Durrës10/20diell re
Tiranë10/21diell re
Elbasan10/21diell re
Berat5/21diell re
Vlorë10/21diell re
Korçë3/15diell re
Gjirokastër3/19diell re
Sarandë11/21diell re
error:
%d bloggers like this: