SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe relativisht të lagështa si pasojë e masave ajrore me origjinë verilindore.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura me këto të fundit kryesisht përgjatë orëve të vona të mbrëmjes. Mjegull e dendur/mjegullinë dhe shikim i reduktuar në orët e mëngjesit kryesisht në zonat luginore. Ngrica të forta përgjatë akseve rrugore në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim  verilindje  – veriperëndim me shpejtësi nga 1 – 4m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina era deri në 5-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër0/14Diell re
Kukës-2/8Diell re
Lezhë-2/14Diell re
Dibër-4/8Diell re
Durrës2/14Diell re
Tiranë1/15Diell re
Elbasan-1/13Diell re
Berat-2/12Diell re
Vlorë2/13Diell re
Korçë-2/6Diell re
Gjirokastër-3/9Diell re
Sarandë2/15Diell re
error:
%d bloggers like this: