SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Moti ditën e sotme parashikohet me vranësira shtresore në bregdet e zonat e ulëta. Në lindje të vendit do të ketë më tepër kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e mëngjesit do të ketë prani grimcash pluhuri dhe rëre kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit. Në orët e mëngjesit në ekstremin verior dhe lindor pika shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare dhe përgjatë vijës bregdetare e vrullshme. Era humb forcën e saj prej pasdites.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 dhe 5 ballë kryesisht deri në mesditë.

Temperaturat parashikohen:                                                              

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/30 re
Kukës 18/32 diell re
Lezhë 20/30 re
Dibër 15/30 diell re
Durrës 20/30 re
Tiranë 21/33 re
Elbasan 20/31 diell re
Berat 21/34 re
Vlorë 22/33 re
Korçë 19/30 diell re
Gjirokastër 19/33 diell re
Sarandë 21/31 re
error:
%d bloggers like this: