SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore me origjinë perëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët e me shtim vranësirash në orët e mbrëmjes. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 5 – 8 m/s. Valëzimi në dete i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër3/15Diell re
Kukës1/11Diell re
Lezhë1/17Diell re
Dibër-1/12Diell re
Durrës6/16Diell re
Tiranë4/17Diell re
Elbasan4/17Diell re
Berat2/17Diell re
Vlorë6/16Diell re
Korçë          -2/12Diell re
Gjirokastër-0/15Diell re
Sarandë7/18Diell re
error:
%d bloggers like this: