SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje mesatare dhe hera herës lokalisht deri intensive deri në 20-25m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:       

 QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër14/28Diell
Kukës10/24Diell
Lezhë14/28Diell
Dibër10/24Diell
Durrës15/28Diell
Tiranë15/30Diell
Elbasan12/30Diell
Berat14/30Diell
Vlorë14/28Diell
Korçë10/22Diell
Gjirokastër10/29Diell
Sarandë14/29Diell
error:
%d bloggers like this: