SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të qëndrueshme me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh në pjesën e dytë të ditës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/13Re diell
Kukës-1/2Re diell
Lezhë1/9Re diell
Dibër-3/1Re diell
Durrës6/15Re diell
Tiranë4/14Re diell
Elbasan1/14Re diell
Berat0/15Re diell
Vlorë4/17Re diell
Korçë-3/5Re diell
Gjirokastër-3/13Re diell
Sarandë7/16Re diell
error:
%d bloggers like this: