SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime vranësirash të pakta deri mesatare kalimtare. Në relievet malore në lindje në orët e mesditës vranësirat hera-herës deri të dendura shoqëruar me reshje shiu afatshkurtra dhe të dobëta.                 

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëdim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era përkohësisht e vrullshme dhe shpejtësi deri në 8-12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/24Diell
Kukës9/20Diell re
Lezhë14/23Diell
Dibër3/21Diell re/shi
Durrës12/25Diell
Tiranë11/25Diell
Elbasan12/24Diell re
Berat7/26Diell
Vlorë11/25Diell
Korçë6/17Diell re/shi
Gjirokastër4/25Diell re/shi
Sarandë16/25Diell
error:
%d bloggers like this: