SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin për shkak të masave ajrore të thata  me origjinë veriperëndimore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me vranësira të pakta e kthjellime në të gjithë territorin

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-5m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 8m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër9/22Diell re
Kukës7/22Diell re
Lezhë11/22Diell re
Dibër6/21Diell re
Durrës          12/23Diell re
Tiranë11/23Diell re
Elbasan10/24Diell re
Berat10/25Diell re
Vlorë         12/23Diell re
Korçë5/20Diell re
Gjirokastër7/23Diell re
Sarandë12/23Diell re
error:
%d bloggers like this: