SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e premte, 28 tetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e sotme të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të ngrohta.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore të vendit. Mjegullinë lokale përgjatë zonave luginore në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e mesatare 1-7m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/25Diell
Kukës5/20Diell pak re
Lezhë9/25Diell
Dibër7/23Diell  pak re
Durrës13/24Diell
Tiranë13/25Diell   pak re
Elbasan11/26Diell  pak re
Berat9/25Diell
Vlorë11/22Diell pak re
Korçë7/21Diell pak re
Gjirokastër5/25Diell
Sarandë14/23Diell
error:
%d bloggers like this: