SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e premte, 6 janar 2023

Për ditën e premte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe relativisht të lagështa.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në pjesën e parë të ditës. Në zonat luginore dhe disa pjesë të tjera të vendit në orët e mëngjesit mjegull e dendur ose mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim  verilindje – veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri në 7m/s në bregdet dhe lugina. Valëzimi në dete i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër3/15Diell
Kukës4/8Diell
Lezhë3/14Diell
Dibër3/9Diell
Durrës4/16Diell
Tiranë5/17Diell
Elbasan3/16Diell
Berat2/16Diell
Vlorë5/18Diell
Korçë-1/5Diell
Gjirokastër-1/10Diell
Sarandë7/18Diell
error:
%d bloggers like this: