SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e shtunë, 10 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i vranët.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të vazhdueshme  me intensitet mesatar në formë shtrëngatash dhe të lartë në formën e rrebesheve të rrëmbyer shoqëruar me shkarkesa elektrike. Këto të fundit të përqendruara në veri-veriperëndim dhe jug-jugperëndim.

Në orët e vona të mbrëmjes reshjet e shiut në të gjithë vendin bëhen më intensive në formën e stuhive. Mjegull/mjegullinë nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje–jugperëndim  me shpejtësi mesatare 3-9m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në 15-20m/sek. duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 5-7 ballë. Erë intensive dhe problematike.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër13/20Re shi/rrufe
Kukës8/20Re shi
Lezhë15/21Re shi/rrufe
Dibër10/19Re shi
Durrës13/22Re shi/rrufe
Tiranë13/23Re shi
Elbasan12/22Re shi
Berat11/22Re shi/rrufe
Vlorë15/23Re shi/rrufe
Korçë6/18Re shi
Gjirokastër11/20Re shi/rrufe
Sarandë15/22Re shi/rrufe
error:
%d bloggers like this: