SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e shtunë, 11 shkurt 2023

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë veriore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit por gjatë pjesës së dytë të ditës ne veri do të ketë edhe prezencë të vranësirave mesatare dhe hera-herës deri të dendura. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje –veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare jugore dhe zonat luginore era intensive me shpejtësi deri në  12 m/s. Valëzimi në dete i forcës 2 – 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-3/10Diell re
Kukës-6/5Diell re
Lezhë4/13Diell re
Dibër-6/7Diell re
Durrës1/13Diell
Tiranë3./15Diell
Elbasan4/15Diell
Berat-0/15Diell
Vlorë5/15Diell
Korçë-2/6Diell
Gjirokastër-1/14Diell
Sarandë4/15Diell
error:
%d bloggers like this: