SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e shtunë, vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet i vranët me intervale të pakta kthjellimi. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në verilindje –juglindje-jugperëndim si dhe përgjatë relieveve malore në qendër të vendit

Në zonat malore në verilindje dhe juglindje në  majat e maleve reshje bore me intensitet të ulët.

Mjegull e mjegullinë e izoluar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-lindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek dhe hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore të vendit fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër9/18diell re
Kukës3/12diell re shi
Lezhë9/18diell re
Dibër2/10diell re shi
Durrës10/17diell re
Tiranë10/18diell re shi
Elbasan10/19diell re shi
Berat8/18diell re shi
Vlorë12/17diell re shi
Korçë3/12diell re shi
Gjirokastër4/17diell re
Sarandë13/19diell re
error:
%d bloggers like this: