SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura në pjesën më të madhe të territorit. Reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash në bregdet dhe në pjesën jugore. Në relievet e larta malore mbi 1200-1500 m reshje bore. Mjegull e dendur/mjegullinë dhe shikim i reduktuar në orët e mëngjesit kryesisht në zonat luginore. Ngrica të forta përgjatë akseve rrugore në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje–veriperëndim me shpejtësi nga 1 – 4m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina era deri në 5-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/14Diell re shi
Kukës0/10Diell re shi
Lezhë5/14Diell re shi
Dibër-5/9Diell re
Durrës6/16Diell re shi
Tiranë4/16Diell re
Elbasan3/15Diell re
Berat2/15Diell re
Vlorë5/15Diell re shi
Korçë-3/8Diell re
Gjirokastër-1/10Diell re shi
Sarandë7/15Diell re shi
error:
%d bloggers like this: