SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e shtunë, 24 dhjetor 2022

/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të qëndrueshme me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me kthjellime  dhe alternime vranësirash, hera-herës të dendura në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje- jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, në bregdet era hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek,duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/13Diell re
Kukës2/8Diell re
Lezhë4/13Diell re
Dibër-1/10Diell re
Durrës8/17Diell re
Tiranë9/17Diell re
Elbasan6/15Diell re
Berat4/16Diell re
Vlorë9/17Diell re
Korçë2/12Diell re
Gjirokastër1/13Diell re
Sarandë9/17Diell re
error:
%d bloggers like this: