SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

4 prill /ATSH/ -Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash kryesisht në jug të vendit.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të vazhdueshme në jug e juglindje me intensitet të ulët e mesatar. Në pjesën tjetër të vendit do të ketë reshje shiu të dobëta e të përkohshme. Pjesa veriore nuk do të përfshihet nga reshjet. Në lartësitë mbi 700 metër në juglindje hera herës reshjet e shiut do të përzien me dëborë.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje 3-10 m/s. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë tyre dhe zonat luginore erë e vrullshme.

Det i trazuar i forcës 5 ballë gjatë gjithë ditës për shkak të fuqizimit të erës.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET               Temperaturat në °C        Sigla

Shkodër                        3/15                   re diell

Kukës                           0/10                   re

Lezhë                           2/17                   re diell

Dibër                           -2/9                    re shi i dobët

Durrës                         5/18                    re diell

Tiranë                         5/17                     re diell shi i dobët

Elbasan                        4/17                    re diell shi i dobët

Berat                           2/17                   re diell shi

Vlorë                           6/18                    re shi

Korçë                           0/6                     re shi borë

Gjirokastër                   2/16                    re shi

Sarandë                       6/18                    re shi

error:
%d bloggers like this: