SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e shtunë, 7 janar 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe relativisht të lagështa.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në pjesën e parë të ditës. Në zonat luginore dhe disa pjesë të tjera të vendit në orët e mëngjesit mjegull e dendur ose mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje–veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri në 7m/s në bregdet dhe lugina. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër3/16Diell
Kukës1/14Diell pak re
Lezhë4/15Diell
Dibër0/12Diell pak re
Durrës6/18Diell
Tiranë5/18Diell
Elbasan3/18Diell
Berat2/18Diell
Vlorë6/19Diell
Korçë-0/12Diell pak re
Gjirokastër-1/16Diell
Sarandë6/18Diell
error:
%d bloggers like this: