SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Pas 13 rasteve të konfirmuara në burgun 313, merret një tampon në burgun 302 dhe 3 të tjerë në atë të Fushë-Krujës

Një të dënuari në burgun 302 në Tiranë dhe 3 të tjerëve në burgun e Fushë-Krujës u është marrë tamponi pas dyshimeve se mund të jenë prekur nga COVID-19. Sipas burimeve tamponët janë marrë ditën e sotme dhe janë në pritje të rezultatit të tyre.

Gjatë ditës së sotme, në raportimin në lidhje me informimin e gjendjes në Shqipëri për COVID-19, Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 13 raste pozitive në burgun 313 në Tiranë. Ndërsa te burgu 302 në Tiranë, Florenc Llanaj, ish-nëndrejtori i spitalit të Sarandës i arrestuar në Maj 2019 nga policia dhe prokuroria e Krimeve të Rënda për trafik droge në kuadër të grupit kriminal, kërkoi lirimin pak ditë më parë me pretendimin se ishte prekur por rezultoi negativ.

error:
%d bloggers like this: