SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/06.04/2020/ Kryeministri Rama i eshte pergjigjur sot thirrjes se vazhdueshme te bere nga opozita, PD-ja dhe kryedemokrati Basha per rritjen e testimeve, si menyra me e mire per te parandaluar perhapjen e koronavirusit ne vend.

Me nje shenim ne llogarine e tij ne Twitter, Rama, ironizon me PD-ne, teksa i kujton asaj se s’mund te jape mend as per tabelen e shumezimit, jo me per strategjine e testimit.

PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit! Strategjia e testimit është detyrë e Komitetit Teknik që udhëheq luftën në vijën e zjarrit. Detyra e politikës, qeverisë a opozitës është të dëgjojë dhe mbështesë ekspertët. Të tjerat janë 7×7=42“, shkruan Rama./R-SR/

error:
%d bloggers like this: