SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Protestë për vdekjen e 32-vjeçarit Lear Kurti

 Qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile zhvilluan mbrëmjen e se premtes një protestë përpara Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë për vdekjen e 32-vjeçarit Lear Kurti.

Gjatë qëndrimit përpara Ministrisë së Brendshme qytetarët ndezën qirinj dhe mbajtën fjalime, ku kërkuan drejtësi dhe zbardhjen e rastit të të riut që ndërroi jetë dy netë më parë. Më pas ata u drejtuan përpara Kryeministrisë.

Sipas ekspertizës, Lear Kurti, ndërroi jetë më 19 tetor nga arresti kardiak që iu shkaktua si pasojë e overdozës, pasi gëlltiti qesen me kokainë, nga frika se mos e kapte policia me drogë.///

error:
%d bloggers like this: