SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Mbledhja e kryesisë së PS që përfundoi në mbrëmjen e sotme u dha mundësinë drejtuesve të qarqeve të prezantojnë kandidatët socialistë për 14 maj.

Blendi Klosi ka zyrtarizuar emrat e kandidatve per qarkut Vlore.

Sarandë- Oltion Çaçi, biznesmeni i turizmit , sipas Klosit një nga pionierët e thithjes së turistëve të huaj cilësor në Shqipëri.

Finiq- Partia Socialiste ka propozuar Romeo Çakulin.

Delvinë- është zgjedhur Besmir Veliaj, një inxhinier IT në Policinë e Sarandës.

Vlorë–Ermal Dredha

Selenicë-Nertil Bellaj

Delvinë-Besmir Veliu

Finiq-Romeo Cakuli

Himarë-Jorgo Goro Goro (i rikandiduar)

Konispol-Ergest Dule

Sarandë- Olti Caci

Kandidatët e Partisë Socialiste për 7 bashkitë e qarkut Gjirokastër.
Bashkia E dropullit rikonfirmohet Dhimitër Toli
Në Bashkinë e Libohovës, Leonard Hide
Gjirokastër, rikonfirmohet Flamur Golemi
Në Përmet rikonfirmohet kryetarja aktuale Alma Hoxha
Në Këlcyrë rikonfirmohet Klement Domi
Në Tepelenë rikonfirmohet Tërmet Peci
Në Memaliaj, Gjolekë Guci ///

error:
%d bloggers like this: