SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Punëtorë sezonale nisen drejt Greqisë/ Radhë dhe pritje në doganë

Në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës situata paraqitet kaotike përsa i përket radhës së krijuar.

Qytetarët që janë nisur drejt Greqisë janë bllokuar prej orësh, pasi nuk u del në sistem garancia nga punëdhënësi në Greqi.
Qytetarët shprehen se i kanë treguar doganiereve mesazhin, por për ta nuk është garanci e mjaftueshme.

Për sa i përket kontrollit nga stafi mjekësor në kufi një rregull i tillë nuk është duke u zbatuar as nga pala shqiptare dhe as nga pala greke

error:
%d bloggers like this: