SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

I akuzuar për vjedhje në Athine, nje shtetas shqiptar u ndalua sot ne PKK (Pikën e Kalimit Kufitar) te Qafe Botes. Burime policofe bene me dije se ai ishte i shumëkërkuar nga Prokuroria e Athinës për pjesëmarrje në grabitje, trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

Ai u ndalua ne castin e kalimit ne PKK drejt shtetit grek, pasi policia greke ne Qafe Bote (Mavromati) kishte një urdhër arresti per te. Mesohet se ky arrestim u krye nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me sektorin e policisë ne Filat./sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: