SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas një lajmi në televizionin kombëtar Top Channel, ku thuhet se KESH e shet energjinë 4 herë më lirë se bursa.

Rama u shpreh se gënjehet pa të keq fare, kanal më kanal, për të nxitur urrejtjen ndaj qeverisë.

“Gënjehet pa të keq fare, sikur këndohet, bjeri t’i biem, një orkestër e tërë e injorancës dhe ligësisë, kanal më kanal, portal më portal, shifra futja kot, fjalë rromapërtoma për të helmuar popullin e nxitur urrejtjen ndaj qeverisë! Deri në pikën që s’ka më asnjë logjikë…Si kjo”, shkruan Rama në një reagim në rrjetet sociale. /atsh///

error:
%d bloggers like this: