SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Rama: Javën që vjen nisin misionet e fluturimit për riatdhesimin e shqiptarëve, “Lasgushi” do t’i sjellë pa pagesë në shtëpi

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “javën që vjen do të nisim misionet e fluturimit për riatdhesimin e njerëzve tanë të mbetur rrugëve të Europës”./Në një komunikim me qytetarët, Rama tha se ka marrë mesazhe të shumta nga bashkëqytetarët tanë që kanë ngecur prej ditësh e javësh në pika të ndryshme të kontinentit pas mbylljes së kufijve nga lufta.

Kryeministri theksoi se grupi më i madh është në Itali ku janë 650 persona, në Britaninë e Madhe janë 114 persona, në Kroaci 341 persona, në Zvicër 77, në Greqi 45, në Gjermani 45, në Francë 37, në Suedi 21, Austri 19 dhe pastaj një sërë vendesh të tjera ku ka 1-2 deri në 11-12 persona./Rama ndau lajmin e mirë se “ditën e hënë do të nisin fluturimet për t’i sjellë në atdhe//R-SR///

error: